GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z MONIKĄ KOWALSKĄ

    Wszystkich miłośników dobrej literatury zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem naszym gościem będzie Monika Kowalska, autorka bestsellerowej sagi „Dwa miasta” (Lwowska kołysanka, Wrocławskie tęsknoty, Pozdrowienia z Wrocławia) – przejmującej historii lwowskiej rodziny Szubów, wielu powieści obyczajowych i setek opowiadań w pismach kobiecych, kryminalnych i retro.

Będzie to kolejne wydarzenie projektu pt. “Literackie klimaty Lwowa”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

Spotkanie odbędzie się w środę, 14 grudnia o godz. 12.00 w czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 12

 

MONIKA KOWALSKA

Wrocławianka, autorka cyklu Dwa miasta, na który składają się trzy tytuły: Lwowska kołysanka, Wrocławskie tęsknoty, Pozdrowienia z Wrocławia. Pełnoetatowa matka trzech młodych kobiet w różnym wieku. Przez wiele lat prowadziła czasopisma dla najmłodszych, co sprawiało jej ogromną frajdę. Od kiedy nauczyła się czytać, nie potrafi przestać. Uwielbia książki historyczne, kryminały oraz powieści, najlepiej grube. Lubi wędrówki w nieznane, podczas których można potknąć się o jakąś historię. Intryguje ją przeszłość i świat, którego już nie ma, a tropienie losów przodków niezmiennie wywołuje u niej dreszcz emocji. Wielką miłością darzy zarówno Wrocław, jak i Lwów, z którego wywodzi się jej rodzina.

W wolnych chwilach piecze chleby, chodzi na długie spacery z ukochanym labradorem i z różnym skutkiem próbuje uprawiać przydomowy ogródek.

Obecnie pracuje nad czwartym, ostatnim tomem sagi Dwa miasta.