GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM I KONKURS LIMERYKÓW W WBPiCAK W POZNANIU

    Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników poezji Wisławy Szymborskiej oraz literatury polskiej do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach. To doskonała okazja, by poznać głębiej twórczość noblistki, a także podzielić się własną kreatywnością, inspirując się jej niezwykłym dorobkiem.

 

1) Konkurs na limeryk upamiętniający 100. urodziny Wisławy Szymborskiej, otwarty dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku. Każdy może przesłać maksymalnie 2 limeryki na adres wypozyczalnia@wbp.poznan.pl do 2 czerwca 2023 r. Czekają atrakcyjne nagrody! Szczegóły: https://wbp.poznan.pl/biblioteka/aktualnosci/konkurs-literacki/

 

2) Literacka dyskusja „O Wisławie Szymborskiej chwila…” odbędzie się 10 maja 2023 r. o godzinie 17.30 w Bibliotece Wojewódzkiej przy ul. Prusa 3 w Poznaniu. W spotkaniu wezmą udział prof. Michał Rusinek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przez wiele lat był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, oraz prof. Elżbieta Winiecka z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Tytuł spotkania jest cytatem z wiersza „Chwila” Wisławy Szymborskiej. Obok analizy twórczości noblistki, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać anegdot i wspomnień związanych z życiem Szymborskiej, które przedstawi prof. Rusinek. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki 2023, a dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.