SPOTKANIE Z JOANNĄ BATOR – UCZTA DLA MIŁOŚNIKÓW LITERATURY

W piątek, 26 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „Książka na planie”. Tym razem gościem specjalnym była Joanna Bator, jedna z najpopularniejszych polskich pisarek – laureatka wielu prestiżowych, polskich i zagranicznych nagród literackich, m. in.  Nagrody Literackiej Nike.

Ten majowy wieczór, był dla fanów twórczości autorki, przybyłych nie tylko z Grodziska, ale także z Poznania i innych miast prawdziwą ucztą literacką. Uczestnicy wysłuchali wielu ciekawych wypowiedzi dotyczących napisanych przez autorkę książek, jej warsztatu literackiego oraz procesu powstawania powieści.  Jeden z wątków dotyczył oczywiście Japonii, w której spędziła blisko cztery lata. Autorka opowiedziała o swojej fascynacji tym krajem. Wspomniała też, że gdyby nie Japonia, w której powstały jej pierwsze książki nigdy nie zostałaby pisarką.

Czytelnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele pytań i ustawiając się w kolejce po autografy. Niewątpliwą gratką była możliwość skorzystania z okazji do indywidualnej rozmowy z wybitną pisarką.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. „Książka na planie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,  odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.