GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z IGOREM BREJDYGANTEM

    Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach realizowanego przez naszą bibliotekę projektu pt. “Książka na planie”. Tym razem naszym gościem będzie Igor Brejdygant  – scenarzysta, reżyser, fotograf, pisarz i aktor, autor wielu bestsellerowych powieści kryminalnych m.in. „Paradoks” i „Szadź”, „Rysa”, „Układ”, „Wiatr”, „Splątanie”, „Spirala”

 

Spotkanie odbędzie się 10 października br. o godzinie 17.00 w czytelni biblioteki przy ul. Kolejowej 12. Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie. Rezerwacja miejsc – telefonicznie (tel. 612271285) lub osobiście w naszej bibliotece.

 

Projekt pt. „Książka na planie” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbywa się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

    Igor Brejdygant – scenarzysta, reżyser, fotograf, pisarz i aktor. W 2000 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi – studiował na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.  Napisał scenariusze m.in. do “Zbrodni” (reż. Greg Zgliński), “Prostej historii o morderstwie” (reż. Arkadiusz Jakubik), “Palimpsestu” (reż. Konrad Niewolski) oraz “Paradoksu” (reż. Greg Zgliński, Borys Lankosz i Igor Brejdygant). W cyklu “Szaleńcy Pana Boga” zrealizował dokumenty “Bracia”, “Kazanie nad czarną rzeką” i “Latawiec”. W jego dorobku znajdują się seriale takie jak Szadź, „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet” oraz „Belle Epoque”. Jest autorem wielu bestsellerowych powieści kryminalnych m.in. „Paradoks” i „Szadź”, „Rysa”, „Układ”, „Wiatr”, „Splątanie”, „Spirala”.