SPOTKANIE Z ANNĄ KAŹMIERAK – „GDZIE TY JESTEŚ KOGUCIKU”
W czwartek, 14 maja, w Filii na Osiedlu Wojska Polskiego odbyło się spotkanie z Anną Kaźmierak – malarką, ilustratorką i graficzką, absolwentką Edukacji Artystycznej oraz Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, która od lat zgłębia tradycyjną kulturę polskiej wsi.
Spotkanie przebiegało wokół popularnej serii książek dla dzieci „Gdzie ty jesteś koguciku”
Autorka opowiadała o folklorze polskiej wsi, dawnych obyczajach, tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, a także wprowadziła dzieci w świat dawnych ludowych zabaw związanych z kogucikami. Uczestnicy mieli okazje posłuchać o inspiracjach do powstania książki i wspólnie porozmawiać o kulturze oraz życiu dawnej wsi. Wyjątkowym elementem spotkania było śpiewanie fragmentów tekstu książki, dzięki czemu można było jeszcze lepiej poczuć klimat ludowych opowieści i dawnych pieśni.
W części warsztatowej dzieci, zainspirowane twórczością autorki i ludową tradycją stworzyły własną, mechaniczną zabawkę kogucika a także własnoręcznie wydrukowały ilustrację z książki.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Słocinie.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wielozmysłowa podróż po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury odbywającego się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.









































