GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIA Z PRZEDSZKOLAKAMI

 
   

       W ramach obchodów XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasze placówki odwiedzały grupy z grodziskich przedszkoli. 15 i 18 maja, Filię na Osiedlu Wojska Polskiego odwiedziły grupy dzieci z Chatka Puchatka – Przedszkole Publiczne w Grodzisku Wielkopolskim.

 

    Przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak można wypożyczać książki oraz jak należy o nie dbać. Podczas spotkania dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wyjątkowe książki dla najmłodszych – z okienkami, ruchomymi elementami oraz książki typu pop-up, które wzbudziły wiele radości i zaciekawienia. Nie zabrakło także wspólnej zabawy w wyszukiwanie książek i odnajdywanie ukrytych elementów na ilustracjach.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „Franklin i książka z Biblioteki”, historii o żółwiu Franklinie, który odkrywa świat książek.

Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki, co dla nas jako bibliotekarzy jest bardzo ważne i potwierdza celowość działań naszej pracy.