“SKARPETKOWE” SPOTKANIA Z JUSTYNĄ BEDNAREK

We wtorek, 12 października br. w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się dwa spotkania autorskie z Justyną Bednarek – romanistką, dziennikarką, redaktorką i pisarką, autorką między innymi bestsellerowej sagi skarpetkowej oraz cyklu „Dusia i Psinek-Świnek”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp.

Dzieci dowiedziały się jak autorka została pisarką oraz wysłuchały pierwszego wiersza, który napisała jako mała dziewczynka. Justyna Bednarek opowiedziała o strachu przed krytyką oraz o tym, jaką drogę zawodową przeszła zanim napisała swoją pierwszą powieść.

Przeczytała również kilka fragmentów książki o przygodach „skarpetkowych” bohaterów, które wyruszyły w świat, robiąc przy tym karierę i przeżywając niesamowite przygody. Dodatkowo pisarka przywiozła ze sobą rekwizyty w postaci kolorowych skarpet oraz pięciu sprytnych kun. Dzieci bardzo chętnie dyskutowały i tworzyły swoje historie. Z wielkim zapałem przystąpiły też do tworzenia własnych „skarpetkowych” postaci.

Były to niezwykle pouczające spotkania autorskie, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Spotkania odbyły się w ramach projektu “NAKRĘCENI NA CZYTANIE. GRODZISKI MARATON LITERACKI” dofinansowanego przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego