GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

     W ubiegłym tygodniu w Filii na os. Wojska Polskiego odbył się cykl zajęć dla dzieci z Przedszkola Prywatnego „Chatka Puchatka”.

 

    W poniedziałek 7 listopada przedszkolaki z grupy Sarenki świętowały wraz z Biblioteką Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci świetnie się bawiły, poszukując ukrytych między regałami bohaterów ulubionych bajeczek. Z zaciekawieniem wysłuchały „Czerwonego Kapturka” wg. Braci Grimm oraz zagrały w bajkowe bingo.

    Z kolei we wtorek 8 listopada do biblioteki przyszły dzieci z grup Tygryski i Sarenki. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o tym jak można zostać czytelnikiem. Następnie wraz z Walizką Pełną Opowieści odwiedziły Grodzisk Wielkopolski. W walizce oprócz zdjęć, pocztówek i książek kryła się legenda o ojcu Bernardzie. Dzieci ochoczo wyjmowały przedmioty z walizki a następnie wraz z bibliotekarkami wykonały „Spacer po Grodzisku” – zabawę ruchową inspirowaną naszym miastem.       
Obie wizyty zakończyły się wypożyczeniami, zachęcaniem do wzięcia udziału w akcji „Mała książka wielki człowiek” a dzieci obiecały, że ponownie odwiedzą bibliotekę.