POPOŁUDNIE Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM I MAŁPKĄ FIKI MIKI

Piosenki, zabawy z publicznością, anegdoty z podróży, wesołe dialogi i wartka akcja spektaklu pt. „Koziołek Matołek i Małpka Fiki Miki” w wykonaniu Teatru Pana O. przeprowadziły widownię  przez najdalsze zakamarki świata wymyślonego przez Kornela Makuszyńskiego.

Chiny, Afryka, Paryż, przepłynięcie tratwą Wisły…. jednym słowem, wszystkie księgi o przygodach Koziołka Matołka i niezliczonych awanturach Małpki Fiki Miki podsumowane w jednym pasjonującym spektaklu, który odbył się w sobotę, 2 kwietnia, w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. Literackie Klimaty Lwowa.

Spektakl był ukoronowanie wydarzenia zorganizowanego z okazji przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia książki dla Dzieci, któremu towarzyszył kiermasz książek wydawnictw Media Rodzina i Zysk i S-ka, Wydawnictwa „Nowa Baśń” oraz Oficyny Wydawniczej G&P, wystawa o twórczości Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, kącik plastyczny, balonowe zwierzaki oraz malowanie buziek. Była też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z witającym dzieci Koziołkiem Matołkiem.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu pn. “Literackie Klimaty Lwowa”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.