GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

POLECAMY NOWOŚCI

   Staramy się na bieżąco monitorować rynek nowości, by zapewnić naszym Czytelnikom szeroką i zróżnicowaną tematycznie i gatunkowo ofertę książek. Cały czas jesteśmy otwarci na propozycje w kwestii  doboru księgozbioru.

W sierpniu br. przybyło 98 pozycji, a wśród nich:

 

Druga po „Zaginionej wiolonczelistce” powieść autorki.  A Bałenkowska z wykształcenia jest pianistką, muzyczny świat zna więc od podszewki i potrafi pięknie przenieść go na papier. Interesująca i wciągająca a przede wszystkim niebanalna fabuła pozbawiona utartych i oklepanych schematów. Ciekawie przedstawia codzienne życie muzyków – zza kulis oraz blaski i cienie sławy. Zabiera nas w wiele miejsc, pozwala podróżować razem z bohaterami. Pasjonująca historia z muzyką na pierwszym planie. Powieść o marzeniach, które pozwalają przetrwać.

 

Powieść przenosi czytelników do czasów II wojny światowej, do okupowanego przez Japończyków Szanghaju. Miasto staje się prawdziwym bohaterem utworu z autentycznie odtworzonymi szczegółami życia codziennego pod jarzmem japońskiej okupacji. Główni bohaterowie to Chinka – właścicielka klubu nocnego i żydowski uchodźca, który jest pianistą. Oboje są miłośnikami jazzu, nieoczywistych wyborów i zakazanej miłości. Muzyka jazzowa odgrywa kluczową rolę w powieści, jej obecność bowiem jest formą ucieczki od brutalnej rzeczywistości.

 

Debiutancka powieść autorki. Thriller psychologiczny pełen kłamstw i rodzinnych sekretów. Podążamy śladem Chloe – głównej bohaterki, która jest znaną psychoterapeutką, a której życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy telefon od dziennikarza przypomina przerażające wydarzenia z jej dzieciństwa. Niedopowiedzenia i tajemnice, którymi autorka oplotła całą fabułę powodują, że napięcie nie opuszcza czytelnika ani na chwilę.

 

Bogato ilustrowana podróż po 26 krajach, 22 środkami transportu, która zajmuje prawie 3 i pół roku. Z grupą dziecięcych bohaterów będziemy poznawać najbardziej ekstremalne miejsca na Ziemi za pomocą zmysłów. W każdym z nich zaznajomimy się z historią, zwyczajami i cechami charakterystycznymi danego miejsca. W opisywanych podróżach naprawdę czujemy się tak, jakbyśmy tam byli i poznawali je właśnie za pomocą pięciu zmysłów. Dzieci podczas czytania doskonale się bawią.

 

Ciekawy przewodnik po polskim wybrzeżu nad Morzem Bałtyckim. Sprawdza się  do czytania w rodzinnym gronie, każdy znajdzie ciekawe informacje dla siebie. Wzdłuż wybrzeża oprowadza Jan Wilkanowski – przewodnik turystyczny i wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF. Zachęca do odwiedzenia prezentowanych miast i regionów Polski. Mamy okazję poznać urokliwe zakątki polskiego wybrzeża, poznać mieszkańców tego regionu, wysłuchać legend z nim związanych oraz zobaczyć lokalne atrakcje.

 

Nie przegap książkowych nowości!