GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

POLECAMY NOWOŚCI STYCZNIA

    W styczniu dla placówek naszej Książnicy zakupiliśmy 110 woluminów: 40 z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 22 z literatury popularno – naukowej dla dzieci i dorosłych oraz 48 z literatury pięknej dla dorosłych.

 

Tegoroczne propozycje Biblioteki rozpoczynamy od serii książek dla dzieci:

 

 

Cykl nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania. Niezwykle cenne źródło informacji jak pokazywać i tłumaczyć zjawiska, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Klasyczny przykład nauki poprzez zabawę. Publikacje skierowane są do dzieci powyżej trzeciego roku życia.

 

 

Kolejne w serii: Czytamy Sylabami pozycje specjalnie przygotowane pod kątem nauki czytania. Tekst został wyróżniony za pomocą dwóch kolorów czerwieni i czerni oraz podzielony na sylaby. Seria polecana dzieciom powyżej 4 roku życia.

 

Dorosłym czytelnikom proponujemy:

 

 

To już trzeci i ostatni tom cyklu: „Drugi brzeg” niezwykle popularnej wśród czytelników autorki powieści obyczajowych i historycznych. Dalsze losy rodzeństwa Niemojskich i ich bliskich. Pisarka wykorzystała motywy z życia agenta II Rzeczypospolitej, Jerzego Sosnowskiego.

 

 

Nieznane historie polskich malarek w dzielnicy Paryża – Montparnasse. W tej stolicy arystokratycznego świata żyło prawie dwieście polskich artystek. Autorka stworzyła niezwykle wiarygodny obraz ich życia, przejrzała pamiętniki, listy i dzienniki pozostawione przez główne bohaterki. Nie są to więc suche biografie ale bardzo przejmujące i trudne historie.

 

 

Pełne emocji: bólu, smutku i strachu, relacje ratowników TOPR-u, świadków i ofiar wypadków oraz ich rodzin. Jeżeli lubicie literaturę faktu i czytaliście część pierwszą TOPR-u, to ta pozycja jest właśnie dla Was.

 

To jedynie namiastka tego, co przygotowaliśmy dla Państwa w temacie: „Nowości”. Zapraszamy do naszych placówek.