GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

POLECAMY NOWOŚCI

       Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej lektury po świeżutkie nowości wydawnicze. W kwietniu do naszych zbiorów zakupiliśmy 148 pozycji.

Polecamy m. in.:

 

Książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka. Rodzice nie mają wpływu na wszystkie zdarzenia, których doświadcza dziecko i nie mogą uchronić go przed wieloma złymi sytuacjami, ale mogą starać się uczulić i wyposażyć swoją pociechę w bardzo przydatne w życiu umiejętności. Jedną z nich jest dbanie o swoje granice i umiejętność reagowania na niechciany dotyk i w związku z tym mówienia słowa NIE. Z książki płynie ważne przesłanie, iż respektując granice dziecka w każdej sytuacji, dajemy mu prawo do autonomii własnego ciała.

 

Saga rodzinna ukazująca współczesne Chiny poprzez historię jednej rodziny. Przedstawia trudną sytuację Chin podczas konfliktu zbrojnego z Japonią w 1938 roku. Główny bohater wraz z matką ucieka z Chin do Tajwanu, a następnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie spełnia się w zawodzie inżyniera. Matka natomiast ze względów rodzinnych zostaje w Tajwanie. Książka ukazując trudności i emocje imigrantów, przedstawia jednocześnie siłę i mądrość kobiet.

 

Znany trener i fizjoterapeuta dostarcza gotowych rozwiązań – jak skrócić czas spędzony w pozycji siedzącej, kiedy krzesło staje się naszym wrogiem. Przedstawia kilkadziesiąt ćwiczeń, które powinniśmy wykonywać z korzyścią dla naszego zdrowia. Autor zaleca, aby zamiast siedzenia, stać przed wysokim biurkiem przy pracy, gdyż jest to lepsze dla naszego kręgosłupa. Poradnik zawiera mnóstwo ilustracji obrazujących techniki masażu. Idealna lektura dla pracowników biurowych.

 

Kolejny dobry kryminał w dorobku Katarzyny Wolwowicz. Powieść rozpoczynająca nowy cykl z Carmen Rodriguez, profilerką kryminalną, która musi stworzyć portret psychologiczny mordercy, sama zaś boryka się z demonami przeszłości i zaburzeniami świadomości. Czy profilerka jest odpowiednią osobą, by rozwikłać zagadkę sprawcy? Autorka skłania czytelnika do refleksji nad głębszymi kwestiami ludzkiej natury i moralności.

 

Do zobaczenia w Bibliotece!