GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

POLECAMY NOWOŚCI

     Kolejna porcja jesiennych nowości jest już do dyspozycji naszych Czytelników. Tym razem 200 tytułów, a wśród nich m.in. seria książek: Wielkie Litery, bardzo chętnie wypożyczana przez starsze osoby oraz Nagroda Literacka Nike 2023.

Nasze comiesięczne polecajki:

 

 

Pozycja dedykowana miłośnikom powieści szpiegowskich. Historia o agencie, dla której inspiracją był prawdziwy agent PRL – Janusz Kaczmarek. Akcja powieści rozgrywa się na przełomie lat 70. I 80. w Strasburgu, gdzie pojawia się tajemniczy Hans, który dzięki skradzionej tożsamości, buduje fałszywe relacje i ukrywa prawdziwe cele. Film pod tym samym tytułem w reżyserii Jana Holoubka wszedł właśnie na ekrany naszych kin.

 

 

Laureatka Nagrody Literackiej Nike 2023. Powieść napisana w ostrym, wręcz wulgarnym języku. Oddaje on sposób, w jaki myśli i funkcjonuje główna bohaterka Wera, która ma do siebie dystans, a trudne sytuacje nie sprawiają, że traci chęć do życia. Gorzko opisana starość i samotność oraz próba radzenia sobie z nimi. To nie będzie książka ciekawa dla wszystkich, ale może właśnie dlatego warto ją przeczytać .

 

 

Autorką książki jest wrocławska policjantka. Napisała niemal kompleksowy przewodnik dla wszystkich dzieci, które marzą o tym, aby pracować w policji. Młody czytelnik pozna wszystkie szczeble kariery: od rekruta aż do wyboru specjalizacji. Pozycja obfituje w wiele potrzebnych informacji, związanych z naszym bezpieczeństwem. Liczne zadania oraz elementy interaktywne, to dodatkowa atrakcja tej ciekawej lektury.

 

 

Ciekawa pozycja w cyklu „ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Kolejne tytuły tej serii od lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce. Trzymająca w napięciu, pełna przygód akcja sprawia, że dzieci z niecierpliwością czekają na nowe pozycje tego znakomitego duetu autorów.

Tym razem młodzi detektywi amatorzy wykażą się nieprzeciętnymi zdolnościami rozwiązując zagadkę zaginionego naszyjnika na balu maskowym w muzeum.         

 

ZAPRASZAMY