GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

    W ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który przebiegał w dniach od 8 do 15 maja i obchodzony był pod hasłem ,,Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” Grodziska Biblioteka Publiczna przygotowała dla swoich czytelników kilka ciekawych  atrakcji.

 

    Dnia 9 maja odbyły się warsztaty kreatywno-eksperymentalne w stylu Wednesday dla młodych fanów rodziny Addamsów, które przeprowadziła Pani Ewelina Skrzypczak z KreoLab Nauka i Zabawa. Na ten czas biblioteka zamieniła się w najprawdziwszą Akademię Nevermore! Były wybuchowe eksperymenty, brokatowe tatuaże, gry i zabawy, kreatywny nadruk na torbie bawełnianej a także piniata Wednesday do rozerwania bez kija.

 

     Kolejni mali czytelnicy i ich rodzice wzięli udział w uroczystym wręczeniu Dyplomów Małego Czytelnika w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek. Z książką na start.” Podsumowania dotychczasowych efektów projektu, jak i wręczenia dyplomów w oddziale dla dzieci iMłodzieży oraz w Filii na os. Wojska Polskiegodokonał dyrektor Marek Adamski, który podziękował obecnym rodzicom za wspieranie swych pociech w odkrywaniu magii czytania a także pogratulował dzieciom czytelniczych sukcesów, życząc im dalszych przygód w świecie książek. 

 

    W filii w Kąkolewie odbywały się zajęcia pt. “Kodowanie w Bibliotece”. Uczestnicy mieli okazję zagrać w grę Scottie Go! oraz poprowadzić roboty, tzw. Photony. Korzystając z tabletów przechodzili różne poziomy gry oraz m.in. urządzili wyścigi robotów. Uśmiechy nie znikały z twarzy.

 

   W piątek, 12 maja Panie bibliotekarki wybrały się z wizytą do dzieci z Przedszkola Publicznego – Chatka Puchatka w Grodzisku Wielkopolskim. Wizytę rozpoczęły przedstawieniem pt.: ,,Spotkanie z Andersenem’’. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach sprawdzających ich znajomość najsłynniejszych baśni.

 

     W Filii na os. Wojska Polskiego odbyły się zajęcia pt. „Wyklejanki Szymborskiej” zorganizowane z okazji Roku Wisławy Szymborskiej. Wzięła w nich udział grupa „Pszczółki” z Filii Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały oraz Szkoła Podstawowa ze Słocina. Dzieci dzięki prezentacji multimedialnej poznały naszą noblistkę oraz wykonały kolaże na temat „Gdy myślę: BIBLIOTEKA”. Także uczestnicy Bibliotecznego Klubu Mangi, Komiksu i Anime spotkali się podczas zajęć warsztatowych, na których wykonywali konwentowe ozdoby na głowę.

 

    Pełen atrakcji tydzień zwieńczyła gra miejska pt. „Grodzisk z historią w tle”, która odbyła się w sobotę, 13 maja. Grupy wyruszyły z biblioteki, by spacerując ulicami miasta, odkrywać jego historię i tajemnice, rozwiązywać zagadki i dobrze się bawić.