GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

OD DESKI DO DESKI – NOWA ODSŁONA ULUBIONEGO WIERSZA A. FREDRY

       W  Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz Filii na Osiedlu Wojska Polskiego przeprowadziliśmy cykl spotkań pt. „Od deski do deski” w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Książka na planie”. Przedszkolaki oraz dzieci ze Szkół Podstawowych, wzięły udział w lekcjach bibliotecznych podczas których mieli okazję poznać japoński teatrzyk Kamishibai – niezwykłą metodę, a raczej sztukę narracji i prezentacji baśni, która rozwija zainteresowania czytelnicze, przenosząc słuchacza w magiczny świat literatury dziecięcej. Dzieci mogły się przyjrzeć z bliska magicznemu teatrzykowi. Poznały jego historię, budowę i specyfikę przedstawiania opowieści. Dzieci wysłuchały i obejrzały m.in. baśń „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Ciekawa opowieści i magiczna skrzynka z ilustracjami oczarowały dzieci i przeniosły do świata fantazji. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne z tworzenia opowieści obrazkowej do teatrzyku.

 

Zaprosiliśmy też dzieci do udziału w konkursie plastycznym  pt. Aleksander Fredro, nowa odsłona mojego ulubionego wiersza polegającym na zilustrowaniu wiersza przy pomocy plansz Kamishibai.

 

Projekt „Książka na planie” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbywa się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.