NOWOŚCI WYDAWNICZE W GRODZISKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Staramy się na bieżąco włączać do swych zbiorów, ukazujące się na rynku wydawniczym nowości. W styczniu 2021 roku zakupiliśmy 95 książek: 52 z literatury pięknej dla dorosłych, 33 dla dzieci i młodzieży do lat 15 oraz 10 z literatury popularno – naukowej.

Wszystkie zakupione książki dostępne są w naszych placówkach. Zachęcamy do przeglądania katalogu i samodzielnego ich rezerwowania.

Będziemy systematycznie zamieszczać i polecać wybrane, nowo zakupione książki, biorąc pod uwagę różne kategorie odbiorców literatury i ich preferencje czytelnicze.

Dziś polecamy trzy książki polskich autorów.

1. Joanna Gierak – Onoszko: 27 śmierci Toby’ego Obeda.

Książka otrzymała nagrodę Nike czytelników 2020 r. Debiutancka książka autorki, która spędziła dwa lata w Kanadzie drążąc temat systemowej przemocy wobec dzieci, odbieranych rodzicom i umieszczanych w szkołach z internatem. To wieloaspektowa opowieść o zbrodni i winie bez kary.

1. Radosław Młynarczyk: Hłasko. Proletariacki książę.

Książka obala dotychczasowe mity o Marku Hłasce. Czytelnik będzie miał okazję przekonać się, że zarówno prawda, jak i fałsz na temat Hłaski, są niesamowicie ciekawe.

1. Olga Tokarczuk: Czuły narrator.

Pierwsza książka pisarki po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla. Dwanaście najważniejszych esejów i wykładów. Autorka opowiada o kulisach własnej twórczości, o współczesnym świecie, o literaturze i jej ogromnym znaczeniu w życiu człowieka. Według niektórych opinii, najlepsza książka noblistki. Oceńcie sami.

Zapraszamy do lektury