GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI WRZEŚNIA

    We wrześniu kontynuowaliśmy zakupy nowości wydawniczych ze środków pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nabyliśmy 136 książek: 49 z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 59 z literatury pięknej dla dorosłych i 28 z literatury popularno-naukowej dla dzieci i dorosłych.

 

Nasze propozycje:

 

 

 

25 lat po przedwczesnej śmierci Ryśka Riedla powstała kolejna książka o nietuzinkowym piosenkarzu. To portret ojca, męża, syna, przyjaciela, kumpla, sąsiada i wybitnego muzyka, który nie ukończył nawet podstawówki. Książka o przyjaźni, rodzinie, miłości do muzyki i do ludzi. Autor zabiera nas na wędrówkę po życiu Ryśka Riedla, której przewodnikami są bliskie mu osoby.

 

 

 

Niestety psychopaci są wśród nas. Autor w przystępny sposób mówi o tej grupie ludzi, a to pozwala nam lepiej zrozumieć mechanizmy postępowania osób z zaburzeniami psychopatycznymi i pokazuje, że takie zachowania można dostrzec także wśród osób z naszego otoczenia. Rzetelnie przygotowana pozycja z odwołaniem do licznych źródeł i najnowszych badań. Każdy kto miał do czynienia z psychopatą z pewnością doceni to opracowanie.

 

 

 

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej „Dynastii Miziołków”. Zabawne sytuacje rodzinne, relacje koleżeńskie, pokojowe rozwiązywanie konfliktów – a wszystko to zapisane w pamiętniku dwunastoletniej Kasi zwanej Kaszydłem, dostarczą młodym czytelnikom niezapomnianych wrażeń. Ta sympatyczna rodzina cokolwiek by się działo, zawsze może na siebie liczyć.

 

 

 

To już 9. część popularnego cyklu kryminalnego z komisarzem Zbigniewem Kaczmarkiem. Tym razem akcja przenosi się do Poznania z roku 1934. Komisarz musi rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci dawnego znajomego. Autor umiejętnie łączy fikcję literacką z prawdziwymi wydarzeniami, co powoduje, że udziela nam się klimat tamtych lat. Jeżeli lubicie kryminały retro, to nie możecie pominąć tej wyjątkowej pozycji.

 

 

 

Siedem opowiadań o przyjaźni, odwadze, miłości, szacunku do natury, o tym, że nie wolno się poddawać. I wreszcie o tym, że w rodzinie wcale nie trzeba się urodzić ale, że można ją sobie wybrać i stworzyć od nowa. Czytelnicy przekonają się, że każdemu a w szczególności przyrodzie należy się wielki szacunek. Dzięki świetnie skonstruowanym opisom poczuje jakby stąpał po mchu, słyszał dźwięki lasu i wdychał zapach drzew.

 

 

 

Kolejna biografia Kory, tym razem składająca się z wypowiedzi znajomych, przyjaciół i fanów otaczających artystkę. Przedstawiony portret nie jest gloryfikujący i jednoznaczny. Składa się na niego zbiór wspomnień i informacji począwszy od trudnego dzieciństwa przez artystyczną młodość aż do sławy i walki z chorobą. Biografia ukazuje wiele twarzy artystki. Opowiada o ambitnej kobiecie – ikonie polskiej muzyki. Charyzmatyczna i nietuzinkowa, nie dająca się zaszufladkować.

 

 

Zaglądajcie do naszego katalogu on-line.