NOWOŚCI W BIBLIOTECE
W marcu br. dla placówek Grodziskiej Biblioteki Publicznej zakupiliśmy 83 książki: 22 dla dzieci i młodzieży, 38 z literatury pięknej dla dorosłych i 23 z literatury popularno-naukowej.
Nowości są od zawsze najchętniej wypożyczanymi książkami, zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Biorąc pod uwagę zmianę zasad wypożyczania, tzn. brak bezpośredniego dostępu do półek z książkami, zachęcamy czytelników do systematycznego przeglądania katalogu i wybierania interesujących pozycji, co usprawni wypożyczanie.
Oto kilka naszych propozycji.
Katarzyna Grochola: Zjadacz czerni 8.
Poruszająca książka o miłości przedstawionej z różnych perspektyw. Autorka oddaje głos bohaterom i każdy na swój sposób opowiada o życiowych tragediach, wierze, rodzicielstwie, nadziei, utraconych marzeniach, różnych obliczach miłości. Katarzyna Grochola nie stroni od podejmowania trudnych tematów.
Małgorzata Ogonowska, Artur Rogoś: Co zrobić z tą górą śmieci?
Edukacyjna książka skierowana do dzieci, chociaż powinni zapoznać się z nią również dorośli. Autorzy podają praktyczne rady: jak każdy z nas może i powinien ograniczyć ilość odpadów, gdyż tytułowa „góra śmieci” coraz bardziej zagraża Ziemi.
Maja i Jan Łozińscy: Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.
Autorzy przedstawiają kulinarne dzieje Polski. Bogato ilustrowana opowieść o tym, jak na przestrzeni wieków kształtowały się upodobania kulinarne w naszym kraju. Książka może stać się inspiracją do przygotowania świątecznego stołu.
Piotr Pytlakowski: Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej Polski.
Publikacja stawia sobie za cel zmierzenie się z historią „polskich” Niemców, którzy po II wojnie światowej, nagle z dnia na dzień znaleźli się w granicach państwa polskiego. Mocną stroną książki jest oddanie głosu zwykłym ludziom-świadkom historii.
Zapraszamy Państwa do ciekawej lektury.