GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

W kwietniu br. zakupiliśmy 137 książek: 40 dla dzieci i młodzieży, 69 z literatury pięknej dla dorosłych oraz 28 z literatury popularno – naukowej.

Tym razem oprócz najnowszych pozycji, które ukazały się na rynku wydawniczym, proponujemy Państwu wybrane przez czytelników najlepsze książki ubiegłego roku.

Do plebiscytu „Książka Roku 2020 lubimyczytać.pl i Allegro!” nominowano 245 książek w 13 kategoriach. Miło nam zakomunikować, że dla placówek Grodziskiej Biblioteki Publicznej zakupiliśmy do tej pory 76 spośród wybieranych pozycji.

 

Oto kilka polecanych tytułów.

 

 

Nie publikowane dotąd rozmowy przyjaciół i znajomych o jednej z najwybitniejszych polskich artystek. Z rozmów na temat Agnieszki Osieckiej wyłania się obraz jej nietuzinkowej osobowości, postać pełna sprzeczności. Kim tak naprawdę była?  Zajrzyjcie do książki.

 

 

Książka o ludziach, którzy nie chcą już dłużej milczeć. Wypierane poczucie winy jest jak owa tytułowa drzazga, która nieprzerwanie jątrzy ranę.

Autor wstrząsającego reportażu, zagłębiając się w historię własnej rodziny, porusza kwestię pogromów ludności żydowskiej, jakich dopuszczali się podczas okupacji Polacy.

 

 

Autor zabiera nas w świat tajemniczych historii słów, tym razem są to znane w językoznawstwie zapożyczenia. Odkryjemy sekrety wyrazów, których używamy codziennie a o których tak mało wiemy. Książka zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

 

Fenomenalna opowieść o niezwykłym talencie. Szachy, alkohol, tabletki odurzające, samotność i przyjaźń. Książka o dziewczynce a potem dziewczynie dla której szachy stały się najważniejsze w życiu, a prawdziwy sens życia to nie pieniądze i sukcesy lecz właśnie pasja.

 

 

Tym razem Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów, debiutuje jako twórca literatury dla dzieci. Tekstowi towarzyszy skomponowana przez pisarza muzyka, której można słuchać przy pomocy darmowej, interaktywnej aplikacji, wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną. Razem wybierzmy się w odwiedziny do różnych zwierząt, gdyż każdemu spotkaniu towarzyszy ważne przesłanie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą nowości w naszym katalogu.