GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI SIERPNIA

   W sierpniu rozpoczęliśmy zakup nowości wydawniczych ze środków pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypomnijmy, że od 2005 roku bierzemy udział w  konkursie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym roku nasza placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości 7.500 zł. W sierpniu zakupiliśmy 164 książki i 12 audiobooków. Dziękujemy wszystkim za zamieszczone w komentarzach na naszym fb sugestie zakupu książek.

 

Oto kilka naszych propozycji:

 

 

Kontynuacja bestsellerowego „Chłopca z lasu”. W tym thrillerze tytułowy chłopiec z lasu poszukuje swoich krewnych rejestrując swoje DNA na jednej ze stron kojarzących rodziny. Odnajduje ojca oraz innego krewnego, który niestety znika bez śladu. Powieść porusza wiele trudnych tematów, a jednym z nich jest hejt w sieci.

 

 

Para autorów: psycholożka i seksuolog zmierzyła się z wieloma problemami występującymi w związkach i próbuje znaleźć najlepszy sposób by je rozwiązać. Książka napisana w formie dialogu pomiędzy autorami, skłaniająca do przemyśleń na temat związków. Poradnik ma wielu zwolenników ale również zdarzyły się niezbyt pochlebne recenzje. Przeczytajcie i oceńcie sami.

 

 

Książka wydana w serii Akademia Mądrego Dziecka, to niesamowicie zabawna i pouczająca podróż w czasie. Ciekawy pomysł na przedstawienie stylu życia ludzi z odległych epok i różnych stron świata.. Kształcąca lektura, którą naprawdę warto polecić nieco starszym dzieciom, jak również dorosłym.

 

 

 

Królik wraz z bibliotekarką odkrywają, że ktoś niszczy książki, wygryzając w nich dziury. Królik jako wielki miłośnik literatury, postanawia przeprowadzić dochodzenie. Śledztwo rozpoczyna od przesłuchania domowników. Wesoła historia o miłości do książek ale także o relacji pomiędzy rodzeństwem. Z pewnością spodoba się dzieciom i ich opiekunom.

 

 

 

Uaktualnione i uzupełnione wydanie bestsellera żywieniowego. Książka z tzw. nurtu antydietetycznego. Jej głównym celem jest pokazanie, że my sami podświadomie wiemy, co jest ważne dla naszego ciała i ducha. Możemy zaufać samemu sobie i nauczyć się odróżniać zwykłą zachciankę od prawdziwego głodu. Jak radzić sobie z emocjami i stresem bez zajadania ich?

 

Zachęcamy do czytania.