GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI NA WAKACJE

      Co ciekawego na półkach z nowościami?  Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą comiesięczną ofertą. Ostatnio nabyliśmy 108 książek: 26 z literatury dla dzieci i młodzieży, 53 z literatury pięknej dla dorosłych oraz 29 z literatury popularno – naukowej. W związku z wakacyjnym wypoczynkiem, urlopami i licznymi wyjazdami, proponujemy wziąć pod lupę przewodniki  turystyczne dostępne w naszej placówce. Do działu „Turystyka” zakupiliśmy w lipcu m.in.: „Kaszuby i Bory Tucholskie”, „Dolny Śląsk”, „Szczecin i Pomorze Zachodnie” oraz „Bieszczady”. Kilka słów o ostatniej pozycji.

 

 

    Przewodnik i reportaż w jednym. Autor zachęca do odwiedzenia tych wyjątkowych i niepowtarzalnych terenów. Pisze o przeszłości Bieszczad, o tym, jak przed wojną były one zagospodarowane. Po wojnie, za sprawą wysiedleń, zostały opuszczone przez ludzi, stały się dzikie. Dziś są przede wszystkim atrakcją turystyczną.

Pozostałe propozycje.

 

 

     Przybliża, opierając się na badaniach naukowych, wpływ natury na zdrowie człowieka. Wędrówki po lesie podnoszą naszą odporność, przyczyniają się do leczenia wielu chorób. Autorka jest doktorem psychiatrii, a swoim pacjentom przepisuje las na receptę.

 

 

      Interaktywna książka z okienkami zapoznaje najmłodszych z cyframi oraz zachęca do zabawy z wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Duże, proste litery pomogą wejść w świat samodzielnego czytania.

 

 

Książka ukazuje Internet i jego mroczną stronę oraz to, do czego prowadzi długie przesiadywanie przed ekranem monitora. Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica i dziecka, omawiająca bardzo aktualny i niebezpieczny temat.

 

 

      Wojna opisana z punktu widzenia dzieci różnych narodowości, przerażonych, osamotnionych i zmanipulowanych, które musiały niepostrzeżenie dorosnąć. Wojna zabrała im dzieciństwo i młodość. Opowieści trudne, pełne bólu i strachu, ale też nadziei, niegasnącego optymizmu  i wiary w ludzi.

 

Przeglądajcie katalog on-line na stronie internetowej Grodziskiej  Biblioteki Publicznej.