GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI NA WAKACJE

     W czerwcu nabyliśmy 126 książek: 29 z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 70 z literatury pięknej dla dorosłych oraz 27 z literatury popularno-naukowej dla dzieci i młodzieży.

Wśród nowości bibliotecznych znalazły się również pozycje z literatury dziecięcej w języku ukraińskim.

 

W tym miesiącu polecamy m. in.:

 

 

 

 

Pierwszy thriller w dorobku Marcina Mellera. Fabuła rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych pomiędzy tym, co wydarzyło się w 1996 r. a czasem współczesnym, tzn. 2020 r. W powieści piękno Afryki kontrastuje z okrucieństwem wojen toczących się na tamtym terenie, a wątki sensacyjno-przygodowe przeplatają się z obyczajowymi. Trudne relacje ojciec-syn, zadośćuczynienie wobec syna, z którym ojciec nie nawiązał bliskiej relacji oraz budząca podziw determinacja w jego odnalezieniu, to przede wszystkim pokazanie niesamowitej siły miłości.

 

 

 

 

 

Zaskakujący przewrotny thriller psychologiczny. Luksusowy hotel w Karkonoszach miał stanowić gwarancję udanego wypoczynku małżonków. Żona znika z hotelowego pokoju, a jej mąż nigdzie nie może jej znaleźć. Zanim sprawa się wyjaśni, czeka go udział w grze, której reguły nie są dla niego do końca jasne. Autorka kreśli obraz pełen traum, tajemnic i nadziei. Czy idealne wakacje mogą zamienić się w koszmar? Przekonajcie się sami.

 

 

 

 

 

Drugie wydanie książki poszerzone o 30 nowych anegdot o Władysławie Bartoszewskim, ze znakomitymi rysunkami Henryka Sawki. Publikację wydano z okazji setnej rocznicy urodzin W. Bartoszewskiego. Mądrość, poczucie humoru i cięte riposty – oto, co charakteryzuje Profesora – Człowieka o niezwykłej osobowości. Znajdujemy tu spotkania zarówno z ważnymi tego świata, jak i ze zwykłymi ludźmi. Czytając anegdoty podziwiamy niewiarygodny optymizm i wiarę w ludzi głównego bohatera.

 

 

 

 

 

Książka dla dzieci i ich rodziców o przemijaniu, stracie i o tym, co nieuniknione. Chociaż jest o śmierci, to nie ma w niej  rozpaczy. Są natomiast wspomnienia, zaduma i to, jak wielką moc ma przyjaźń. Szczurek zwleka z odwiedzinami swojej przyjaciółki Wiewiórki, która nie czuje się już najlepiej. W wyniku wielu niesprzyjających okoliczności dociera wreszcie do jej domu, ale na pożegnanie jest już za późno. Szczurek bardzo przeżył jej śmierć. Książka o trudnej sztuce dokonywania wyborów i ich konsekwencjach. Naklejająca plasterki na tęsknotę.

 

 

 

 

 

Kolejna książka dla dzieci z cyklu „Koparka”, tym razem z roślinką w roli głównej. Dzięki wielkim maszynom na placu budowy i malutkiemu kwiatkowi, przeczytamy jak między innymi dbać o świat, który nas otacza. Koparka stanęła na wysokości zadania i uratowała kwiatka przed tragiczną śmiercią, troszcząc się i pielęgnując go. Książki z tej serii uczą najmłodszych dobrego zachowania, szacunku do innych mniejszych istot czy darów natury.

 

Zachęcamy do lektury!