GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI MAJA

    W maju br. zakupiliśmy 110 książek: 32 z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 49 z literatury pięknej dla dorosłych oraz 29 z literatury popularno-naukowej dla dzieci i młodzieży. Jak zawsze zachęcamy Państwa do zapoznania się ze wszystkimi nowościami dostępnymi w naszych placówkach.

Nasze propozycje miesiąca:

 

 

Przez trzy lata autor książki, znany słowacki reporter, zbierał materiał w strefie wojny w Donbasie, rozmawiając z jej uczestnikami. Od 2014 roku Ukraina poddawana jest silnej presji ze strony Rosji. Tomáš Forró przybliża mechanizm tzw. wojny hybrydowej, która dzieje się na długo przed tym, zanim padną pierwsze strzały. Jaka przyszłość czeka Doniecką i Ługańską Republikę Ludową?. Jeśli chcecie poznać konflikt od podstaw, sięgnijcie po ten znakomicie napisany reportaż.

 

 

 

Pierwszy tom nowej serii „ Podróż przez czas” przenosi nas do początków cywilizacji. Przedstawia historię człowieka, który się nie starzeje, patrzy jak wszyscy jego bliscy umierają, jak zmienia się świat i zgłębia tajemnice nieśmiertelności. Piękna opowieść o miłości, konflikcie, zdradzie i oczywiście nieśmiertelności. Obserwujemy zmiany wprowadzane przez ludzi od zarania dziejów, które w efekcie stają się przyczyną zagłady, niszcząc to, co ofiaruje ziemia.

 

 

To już trzecie wydanie bestsellerowej powieści opublikowanej w 41 krajach. Połączenie historii o dorastaniu, bliskości natury i samotności. Autorka umiejętnie scala wątek kryminalny z losem porzuconej przez rodzinę sześciolatki, następnie dojrzewaniem dziewczynki i młodzieńczą miłością. Wszystkiemu towarzyszą piękne opisy przyrody, sprawiając, że czujemy klimat mokradeł.

 

 

 

 

Porady wybitnego artysty i grafika skierowane nie tylko do fanów anime i kultury japońskiej. Wskazówki autora i nieustanny trening pozwolą być może na dołączenie do grona najlepszych mangaków.

 

 

 

Książka w prosty sposób objaśnia podstawy psychologii, zafascynuje zarówno młodszego, jak i starszego czytelnika. Pomoże zrozumieć siebie i otaczający nas świat. Dużo miejsca zajmuje opis funkcjonowania naszego umysłu. Całość skomponowana jest z licznych ilustracji, dymków, ćwiczeń i badań. Teksty są krótkie, rzeczowe i przede wszystkim bardzo ciekawe.

 

 

 

 

 

Edukacyjna książka opowiadająca o historii oraz uprawia wielu gatunków roślin. Autor analizuje dzieje udomowienia roślin podając informacje w formie zabawnych tekstów a komiksowe ilustracje sprawiają, że całość stanowi niezwykle interesującą publikację popularno – naukową dla młodszego czytelnika.

 

 

Zapraszamy