GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI MAJA

   Zaczytajcie się w nowościach, które zakupiliśmy dla Was w maju!  W sumie włączyliśmy do księgozbioru 150 książek. Oto kilka naszych polecajek:

 

 

    Wielka Brytania nie jest jedynym krajem z monarchą, ale to właśnie brytyjska rodzina królewska jest najbardziej sławna i to na niej skupiają się oczy całego świata. Autorka posiada olbrzymią wiedzę na ich temat. Dzieli się z nami informacjami o jasnych i ciemnych stronach dynastii. Tytułowa korona to wieloznaczny symbol, który charakteryzuje już tylko monarchię brytyjską.

 

 

    Krótka publikacja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jej bohaterami są młode liski poznające swoje naturalne środowisko, czyli las. Spotykają inne zwierzęta, które wkrótce staną się ich przyjaciółmi. Każdy dzień uczy je czegoś nowego o życiu w lesie. Publikacja edukuje nie tylko najmłodszych, że wspólne przeżycia umacniają i że zawsze mogą na siebie liczyć.

 

 

    Drugi thriller psychologiczny z włoskim hipnotyzerem Pietro Gerberem. Dwunastolatek został odnaleziony w lesie , w miejscu, gdzie osiem miesięcy temu zniknęli razem z matką. W rozmowie z psychologiem przyznaje się do zabicia matki. Czy to możliwe? Po raz kolejny autor zachwyca mrocznym klimatem i zagłębieniem się w ludzki umysł. Ponieważ wiele wątków nadal nie zostało rozwiązanych, czytelnicy mogą liczyć na kontynuację serii.

 

 

    Nowa zagadka dla Biura Detektywistycznego Nr 2, niezwykle lubianej przez dzieci serii przygodowej. W jednym z muzeów odbędzie się wystawa o starożytnym Egipcie z mumią i złotą maską w roli głównej. Podczas przygotowań dzieją się dziwne rzeczy, które mogą mieć związek z klątwą dotyczącą mumii. Młodzi detektywi wkraczają więc do akcji! Oprócz ciekawej zagadki detektywistycznej, książka zawiera sporo informacji o starożytnym Egipcie.

 

 

    Główna bohaterka w chwili zamieszania zostawia kilkumiesięczną córkę na parkingu koło lasu. Dziecko znika. Porwanie dziecka pogrąża ją w rozpaczy i poczuciu winy. Postanawia wyruszyć w samotną wędrówkę zostawiając synów i męża. Ta tragedia staje się przyczyną rozpadu rodziny. Niewątpliwą zaletą powieści jest przedstawienie człowieka, który czerpie moc z obcowania z otaczającą przyrodą. Jest to historia nie tylko o sile macierzyńskiej miłości ale i o sile natury.

 

ZAPRASZAMY!