GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI LISTOPADA

   Długie jesienne wieczory to dobry czas na nadrobienie książkowych zaległości. W naszej Bibliotece pojawiło się sporo ciekawych nowości, wiele z nich utrzymanych w klimacie zbliżających się Świąt. Ogółem w listopadzie zakupiliśmy 149 książek.

Pozycje po które warto sięgnąć:

 

 

Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych historią XX wieku i II wojny światowej. Solidne opracowanie dotyczące współpracy niemiecko-radzieckiej na polu militarnym, pokazujące, że pakt Ribbentrop-Mołotow z sierpnia 1939 roku nie wziął się znikąd. Traktat wersalski ograniczył niemiecką armię, zakazując rozwoju techniki wojskowej, jednak w 1939 r. armia Hitlera liczyła ponad 4 miliony żołnierzy. Jak do tego doszło? Sięgnijcie po tę niełatwą ale niezwykle interesującą książkę.

 

 

Powieść obyczajowa, która nie jest typową historią świąteczną, jej akcja toczy się przez cały rok, co jakiś czas przetykana wątkami z przygotowań do Wigilii. Elementy kulinarne, które rozpoczynają prawie każdy rozdział, napisane są z perspektywy mężczyzny, który debiutuje w roli pana domu, przygotowując kolację wigilijną. Miła lektura o stracie, samotności ale także perspektywie na lepsze jutro. Autorka dała nadzieję na posklejanie życia, które rozsypało się na milion kawałków.

 

 

To już 9 tom serii „Obca”. Historia młodej pielęgniarki, która nagle przenosi się w czasie z okresu po I wojnie światowej do XVIII-wiecznej Szkocji. Niesamowicie odważna kobieta, która postawiła sobie za cel niesienie pomocy innym i robi to nawet w sytuacjach, które zagrażają jej życiu. Jest uparta, silna i pewna siebie, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ta książka jest o miłości, oddaniu, strachu a przede wszystkim o rodzinie. Autorka przygotowuje już 10 tom cyklu.

 

 

Bohaterowie książki mieszkają po sąsiedzku ale zupełnie się nie znają. Historie różnych zwierząt, które żyją obok siebie ale nic o sobie nie wiedzą i boją się do siebie odezwać. Każdy ma swoje wyobrażenie o lokatorach, jednak ni jak ma się to do rzeczywistości. Czasem drobny gest może być początkiem fajnej znajomości. Zwierzaki ukazane w książce odkrywają, że dobrze jest mieć sąsiadów. Publikacja uczy dzieci by nie oceniać po pozorach, być życzliwym i pomocnym.

 

 

Opowieść o miłości, która zmienia zwykłego tatę w wielkiego bohatera. Historia opowiedziana z perspektywy dziecka. Tata Franka ma wiele talentów, nigdy nie jest zmęczony, potrafi przytulić, pocieszyć, kochać bezwarunkowo, jest po prostu idealny. Zabawna i pełna miłości książka przedstawia przyjacielską relację syna i ojca. Na końcu pozycji jest miejsce, gdzie każde dziecko może stworzyć opis swojego wyjątkowego ojca. Tata – najwspanialszy człowiek pod słońcem!

 

Serdecznie zapraszamy!