GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI LIPCA

    Wakacje już na półmetku, spieszymy więc z kolejną ofertą nowych książek. Może warto część urlopu poświęcić na wartościową lekturę?  Oto kilka pozycji spośród 96. zakupionych w tym miesiącu.

 

 

Wielowątkowa historia tocząca się na kilku płaszczyznach czasowych. Bardzo ciekawie przedstawiony obraz Dolnego Śląska i wstrząsający los przesiedlonych Polek i uciekających Niemek. Bestialstwo wojny i jej konsekwencje dotykają zawsze dwie strony i zmieniają życie ludzi. Poznajemy trzy kobiety, każda zmaga się z własnymi tajemnicami i demonami. Okrutnie okaleczone, przeszły przez piekło. Będą musiały podjąć decyzje, które mogą odmienić ich życie. Czy im się uda?

 

 

Trzeci tom z członkami „Klubu Kwiatu Paproci” w wakacyjnym, przygodowym klimacie. Sympatyczne rodzeństwo Lipowskich wraz z kolegami zmierzy się z rozwiązaniem kolejnej demonicznej zagadki. Pojawi się wiele mitycznych stworzeń i demonów, niekoniecznie przyjaźnie nastawionych. Ciepła i przepełniona słowiańskimi wierzeniami opowieść o życiu, marzeniach, opiekuńczości, a także sile relacji rodzinnych i przyjacielskich. Nie tylko bawi ale uczy i wzrusza.

 

 

W 1941 roku młoda Żydówka ucieka za namową ojca z łomżyńskiego getta do Warszawy, dzięki czemu pod zmienionym nazwiskiem, ratuje swoje życie. Tam poznaje oficera SS, oboje są sobą oczarowani. Zakochana kobieta zaczyna pisać do niego listy i podrzuca mu je pod drzwi. Ścieżki bohaterów będą się nieustannie przecinać. On będzie próbował ją odnaleźć, ona zrobi wszystko aby mu to udaremnić. Akcja powieści toczy się dwutorowo. Autorka przenosi fabułę również do roku 2014. Jak potoczyły się losy główniej bohaterki?

 

 

Czternastolatek z powodu wady wzroku staje się pośmiewiskiem całej klasy. Zmaga się z okrutnym traktowaniem przez swoich kolegów. Pewnego dnia trafia jednak na bratnią duszę – dziewczynę, która również doświadcza przemocy ze strony rówieśników. Nie mówią jednak o niczym rodzicom i nauczycielom. Nie mszczą się i nie proszą o pomoc. Czy takie ciche cierpienie jest oznaką siły czy słabości? Autorka opowiada historię przemocy, strachu i samotności. Uwrażliwia na przemoc fizyczną i psychiczną, a także ukierunkowuje, jak reagować w takich sytuacjach. Książka pełna emocji, dająca do myślenia.

 

 

11 ilustracji ukazujących wydarzenia, w których dziecko uczestniczy w ciągu całego dnia. Ta książka to nie tylko zabawa podczas czytania, ale także ogromna dawka nauki przez zabawę, ćwiczenia pamięci, spostrzegawczości i kreatywności. Publikacja wydana w cyklu „Moja wielka wyszukiwanka”. Bardzo fajny pomysł wydawnictwa „Papilon”. Seria godna polecenia nie tylko rodzicom i ich pociechom, ale również terapeutom i poradniom logopedycznym.

                    

Zapraszamy!