GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NAJPIĘKNIEJSZE SCENY FILMU POLSKIEGO

     W czwartek, 27 kwietnia Grodziską Bibliotekę Publiczną odwiedzi Wiesław Kot –  jeden z najpopularniejszych polskich filmoznawców, krytyk filmowy i publicysta, znany z niezwykle barwnego języka i wielkiego poczucia humoru, który zaprezentuje “Najpiękniejsze sceny filmu polskiego”.

 

Publikował we „Wprost” i „Newsweeku”. Jest też autorem jedynej na rynku książki – przewodnika po dorobku polskiego filmu pt. „Sto najważniejszych scen filmu polskiego”. Niejednokrotnie występował w telewizji i radio. Od 2019 roku zapowiada i komentuje cykliczny program TVP2 pt. „Filmowe czwartki”.

 

Uczestnicy spotkania z całą pewnością mogą liczyć na niezapomniany wieczór.

 

Będzie to pierwsze wydarzenie w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. „Książka na planie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

Spotkanie,  odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 w czytelni biblioteki przy ul. Kolejowej 12. Wstęp jest bezpłatny. Zgłoszenie udziału tel. 612271285 do dnia 26 kwietnia br.

 

Serdecznie zapraszamy!