GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

„MRUKBOOKI” W BIBLIOTECE

    W czwartkowe popołudnie, 23 maja, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Młodzi, kreatywni, zaczytani – Young Adult w Bibliotece”. W czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej gościliśmy Emilię Jachimczyk – booktokerkę, booktuberkę, bookstagramerkę, autorkę książek „Nigdy przenigdy” oraz „Kiss cam”, studentkę kinematografii w Rzymie, znaną jako „Mrukbooki”.

 

     Odpowiadając na pytania prowadzącej spotkanie Katarzyny Dąbrowskiej, Emilia  opowiedziała o tym, jak to się stało, że stała się „książkową influencerką”, a później oprócz polecania i promowania książek zaczęła również je pisać. Opowiedziała ponadto, jak wygląda jej współpraca z wydawnictwem, kto jest jej ulubionym, stworzonym przez nią bohaterem oraz oczywiście, jak na „książkarę” przystało – poleciła coś dobrego do czytania.

 

    Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie licznie przybyłych młodych fanów jej twórczości, o czym świadczą zadawane pytania,  zakupione książki oraz długa kolejka po autograf i wspólne zdjęcie. Niemałą niespodzianką było też wylosowanie wśród uczestników egzemplarza przedpremierowej książki „Kiss cam”, ze specjalną dedykacją autorki.

 

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu „Młodzi, kreatywni, zaczytani – Young Adult w Bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.