GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

MŁODZI, KREATYWNI, ZACZYTANI – YOUNG ADULT W BIBLIOTECE.

    Rozpoczynamy realizację projektu w ramach programu „Partnerstwo dla książki” pt. „Młodzi, kreatywni, zaczytani – Young Adult w Bibliotece”, na który Biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 20235,00 zł. Będzie to cykl wielu wydarzeń skierowanych przede wszystkim do młodzieży: warsztatów, dyskusji, konkursu, a przede wszystkim spotkań z ulubionymi autorami.

 

   Już w czwartek, 23 maja o godz. 17.00 w świat literatury młodzieżowej wprowadzi uczestników Emilia Jachimczyk – autorka, booktuberka i bookstagramerka znana pod pseudonimem Mrukbooki. Opowie m.in. o tym, jak zaczęła swą przygodę z książkami i tą formą ich promocji w Internecie, poradzi jak z sukcesem prowadzić bookstagrama, na czym polega współpraca z wydawnictwami oraz jak to się stało, że przeszła z pisania o książkach do pisania książki.

 

     Do udziału w konkursie plastycznym na zilustrowanie ulubionej sceny z książki Young Adult, zdobycia wiedzy w tym zakresie niewątpliwie zachęcą uczestników czerwcowe warsztaty ilustratorskie, które przeprowadzi Ewa Beniak – Haremska – malarka, ilustratorka i graficzka, z wykształcenia specjalistka w dziedzinie technik tkania artystycznego – autorka setek ilustracji do książek, podręczników i ich okładek.

    Uczestnicy warsztatów nowoczesnej kaligrafii przeprowadzonych przez artystkę Małgorzatę Małecką – twórczynię pracowni „Hello Calligraphy” przekonają się, że w dobie cyfryzacji, gdy pismo ręczne zaczyna zanikać, nauka pięknego pisania może stać się ciekawym i relaksującym hobby.

 

     We wrześniu odbędzie się „Festiwal literatury Young Adult” – wspaniała okazja do spotkania z najbardziej uznanymi obecnie autorkami tego gatunku: Aleksandrą Negrońską –  Pisarką Roku w plebiscycie Bestsellerów Empiku 2023, autorką serii „Friends” i „Students”  oraz Weroniką Ancerowicz – autorką dylogii „Westwood Academy” i bestsellerowych: „Smak gorzkiej czekolady”, „Mój kumpel jest dziewczyną”.

Gościem festiwalu będzie także Anna Szafrańska – autorka m.in. serii „Besties forever” oraz „Fairy Tales”, Joanna Jagiełło – autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz Michał Larek – pisarz, literaturoznawca i nauczyciel akademicki, który poprowadzi warsztaty kreatywnego pisania.

     Kiermasz i podpisywanie książek, pamiątkowe zdjęcia i indywidualne rozmowy… jednym słowem będzie się działo !

 

 

ZAPRASZAMY !