GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    5 listopada obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

 

W piątek, 4 listopada Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały, aby wziąć udział w spotkaniu pn. “Szlakiem Bajek i Baśni”.

 

Dzieci pod wodzą Kopciuszka (Pani Ani) wyruszyły w magiczną podróż do świata bajek i baśni. Pierwszym zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytego w bibliotece listu, w którym napisane było, że zły czarnoksiężnik rzucił urok na postacie z bajek i sprawił, że trafiły one do innych krain i bajkowych miejsc. Dzieci poprzez różne zadania, zagadki obrazkowe, słowne i muzyczne musiały pomóc bajką wrócić na swoje miejsce. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały również bajki o „Trzech małych świnkach”.  

Ten dzień dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii oraz był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki, ale przede wszystkim z wypożyczoną ulubioną książką.