GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

    2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.

 

    Każdego roku święto to było okazją do organizowania przez bibliotekę wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych. Niestety, w tym roku ze względu na zaistniałą sytuację, wspólnie z czytelnikami, będziemy świętowali w przestrzeni wirtualnej.

 

   Przygotowaliśmy dla Was fantastyczną podróż po krainie bajek i baśni zatytułowaną „Bajki żyją naprawdę!”. Efektem baśniowo – bajkowej sesji zdjęciowej z udziałem bibliotekarzy jest jedenaście magicznych zdjęć, które będzie można obejrzeć na naszej wirtualnej wystawie.

 

Serdecznie zapraszamy na naszego Facebooka do udziału w konkursie pt. „Mój książkowy bohater” oraz do wspólnego oglądania spektaklu Bibliotecznego Teatru Kamishibai pt. „Calineczka” , przygotowanego przez bibliotekarki Oddziału dla dzieci i młodzieży.

 

We wtorek, 6 kwietnia startujemy z „Detektywistycznym quizem”, na którym nie może Was zabraknąć!

 

W Filii Grodziskiej Biblioteki Publicznej czekać będzie na Was Literackie Koło Fortuny. Aby otrzymać upominek należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie oraz zakręcić kołem.  

 

ŚLEDŹCIE AKTUALNOŚCI NA NASZEJ STRONIE I FACEBOOKA !