GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

  Jest to projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii czytelniczej, którego organizatorem jest Instytut Książki. Finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl, a Partnerami są Polska Sekcja IBBY oraz Fundacja Metropolia Dzieci.

 

   Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.   

      
     Każdy trzylatek, który wraz z rodzicem  przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę “Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. “Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

 

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.  

 

Do realizacji projektu Grodziska Biblioteka Publiczna przystąpiła we wrześniu 2018 r.  Po sukcesie I edycji, w której wydaliśmy 90 dyplomów małego czytelnika w 2019 r. przystąpiliśmy do II edycji projektu, która także cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych czytelników. Obecnie trwa III edycja projektu.

 

Zapraszamy