GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

“MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” – EDYCJA 2022/2023

Otwieramy kolejny sezon akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym, także w języku ukraińskim już czekają w Bibliotece !

 

Ogólnopolska Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

 

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z naszych bibliotek, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą, w której dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

 

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 

ZAPRASZAMY