GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

LISTOPADOWE NOWOŚCI

W placówkach naszej Biblioteki pojawiły się ciekawe nowości z literatury pięknej i popularno – naukowej, dla czytelników z każdej grupy wiekowej, a wśród nich m.in. książki w klimacie świątecznym i zestaw mang. Ogółem przybyło 114 książek.

Pozycje po które warto sięgnąć:

 

 

Pełna humoru rozmowa z Jerzym Bralczykiem, podczas której poznajemy nie tylko człowieka oddanego nauce, profesora – językoznawcę, erudytę, ale także ojca, męża, dziadka i kolegę. W wywiadzie z dziennikarzami dzieli się chronologicznym kalendarium swojego życia. Skromnie podsumowuje osiągnięcia, które były jego udziałem. Nie brakuje tu tła społeczno-politycznego oraz wtrąceń do obyczajowości Polaków. Nieszablonowy Profesor mający niesamowity dystans do siebie i świata.

 

 

Bardzo dobry thriller psychologiczny z elementami zjawisk paranormalnych. Autorka wzięła na warsztat ważne tematy – stratę dziecka, matczyną miłość widzianą z różnych perspektyw oraz lokalne samosądy bez racjonalnej oceny faktów i karania nieudowodnionej winy. Rewelacyjnie utkana fabuła, styl, dialogi, nieprzewidywalne zwroty akcji włącznie z zaskakującym zakończeniem – to wszystko znajdziemy w najnowszej powieści Jolanty Bartoś.

 

 

Książka skierowana do młodego czytelnika, koncentruje się na osobie monarchini, a szczególnie na jej garderobie. Podróż przez najważniejsze wydarzenia w życiu Elżbiety II oraz historii Wielkiej Brytanii  ostatnich stu lat. Publikacja skupia się na tradycjach w brytyjskiej rodzinie królewskiej, pięknych strojach monarchini  ze szczególnym zamiłowaniem do oryginalnych kapeluszy. Przyciągające wzrok ilustracje, zawierające mnóstwo detali, z pewnością zainteresują młodego odbiorcę.

 

 

Co roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia następuje wysyp nowości związanych z tymi niezwykłymi dniami. Polecana książka skierowana jest do młodszych dzieci. Znajdziecie w niej listy, marzenia i „fantastyczne zapachy”. Tutaj św. Mikołaj dba o dzieci, a one dbają o niego. Warto zasłuchać się w tych magicznych opowieściach, które przedstawiają prawdziwego ducha świąt. Wspólnie uda się wyczarować świąteczną atmosferę, której potrzebują zarówno dzieci jak i dorośli.

 

Serdecznie zapraszamy!