GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

LIPCOWE NOWOŚCI

      Na naszych bibliotecznych półkach pojawiły się kolejne nowości. Być może wakacje to najlepszy czas na odwiedzenie placówek Grodziskiej Biblioteki Publicznej.

Zakupiliśmy 83 pozycje: 34 z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 33 z literatury pięknej dla dorosłych i 16 z literatury popularno-naukowej dla dzieci i dorosłych.

Oto kilka z nich:

 

 

Książka inspirowana życiem Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Bohaterka powieści sławę zawdzięcza licznym książkom kucharskim oraz poradnikom na temat prowadzenia gospodarstwa domowego i zdrowego trybu życia. Będąca wzorem emancypacji – Ćwierczakiewiczowa – jest niewątpliwie postacią odważną  i nietuzinkową cieszącą się w XIX wiecznej Warszawie sławą i uznaniem. Na kartach książki pojawiają się również znane wszystkim nazwiska, m. in.: Prus, Sienkiewicz czy Modrzejewska.

 

 

Ameryka lat 50-tych. Motyw podróży i związanych z nią perypetiach. Pięknie pokazana braterska miłość. Dwóch braci mocno doświadczonych przez życie wyrusza w podróż z rodzinnej zadłużonej farmy do Kalifornii by zacząć wszystko od nowa. Podróż przez Amerykę głównych bohaterów, to tak naprawdę podróż przez życie każdego z nas. Tytułowa droga łącząca wybrzeża Wschodu i Zachodu jedną prostą linią, tutaj staje się metaforą życia.

 

 

Hongkong kojarzy nam się z bogactwem i ciągłymi napięciami politycznymi. Autor był świadkiem wielomilionowych protestów, które wybuchły w Hongkongu w 2019 r. Przybliżając sto pięćdziesiąt lat historii miasta, pomaga czytelnikowi zrozumieć przyczyny tych wydarzeń. Reportaż przepełniony jest polityką i współczesną historią miasta, przybliża nam obraz metropolii i jej mieszkańców.

 

 

Książka o budowaniu relacji wtedy, kiedy nie zawsze można się spotkać, ale zawsze można do siebie zadzwonić a nawet zobaczyć. Czas pandemii wymusił na nas rozmowy online. Dla wielu budowanie więzi z rodziną jest możliwe tylko na odległość. Mała Zosia z wielką radością rozmawia z ukochaną babcią i zaprasza ją do swojego świata. To opowieść o zacieśnianiu bliskich kontaktów, gdy jest się fizycznie daleko od siebie.

 

 

Książka dla najmłodszych z rozkładanymi i ruchomymi elementami POP-UP. Zapoznaje z maszynami budowlanymi i rolniczymi, a dziecko może zobaczyć jak pracują najpopularniejsze maszyny takie jak np. dźwig i koparka.

Publikacja rozwija wyobraźnię przestrzenną. Krótkie opisy maszyn w wyjątkowy sposób potrafią zainteresować dzieci.

 

ZAPRASZAMY