GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

KWIETNIOWE NOWOŚCI

    Kolejnych 100 nowych książek trafiło na półki Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Jest wśród nich 29 pozycji z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 49 z literatury pięknej dla dorosłych i 22 z literatury popularno – naukowej dla dzieci i dorosłych. Spośród całej oferty nowości wybraliśmy dla Państwa kilka pozycji. Na początek 2 powieści z II wojną światową w roli głównej.

 

 

Akcja powieści dzieje się tuż przed i w trakcie II wojny światowej. Autorka w niezwykły sposób oddała klimat i wygląd miejsc w których toczy się fabuła utworu, co sprawia, że czujemy się jak naoczni świadkowie opisywanych wydarzeń. Anna Łabędź, główna bohaterka, ma wielkie marzenia i plany na przyszłość ale na pewno nie ma w nich miejsca na wojenną zawieruchę. Świetnie napisany romans wojenny.

 

 

Historia życia Inge, od powstania nazistowskich Niemiec, po niezwykle trudne lata powojenne. Narratorką jest sama autorka pisząca tę powieść na podstawie wspomnień swej babci Inge. Starsza pani zrywa zasłonę milczenia i ujawnia przed wnuczką swoją niebywale trudną historię. Książka zaskakuje, zmusza do refleksji i przemyśleń.

 

 

Poradnik dla rodziców, który pomaga odpowiedzieć na pytanie: co zrobić, by w naszych rodzinach zapanował spokój a dzieci zaczęły ze sobą współpracować? Autorka zachęca do zrozumienia swoich pociech i ćwiczenia umiejętności słuchania tego, co do nas mówią. Ponieważ konfliktów między rodzeństwem nie da się uniknąć, ta książka jest po to aby próbować je rozwiązywać i minimalizować.

 

 

Kolejna książka o Beskidzie Niskim M. Strzeleckiej, tym razem w zimowej odsłonie. Publikacja otrzymała Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej wydanej w 2019 roku oraz nagrodę graficzną w Konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY. To nie jest jedynie przyrodnicza publikacja, to opowieść o ludziach i kulturze lat 20. XX wieku, którzy zamieszkiwali tamte tereny.

 

 

94 zabawy rozwijające motorykę małą, co ułatwia rysowanie, logiczne myślenie a w przyszłości pisanie. Nie wymagają one wielkich nakładów finansowych. Większość z tych zabaw przeprowadzimy używając przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Książka pozwala spędzić czas z dzieckiem bez wszechobecnej elektroniki. Przeznaczona dla rodziców, nauczycieli przedszkolnych oraz terapeutów.

 

 

Pięknie wydana książka, wspaniała lekcja przyrody dla całej rodziny. Rozbudza w dzieciach ciekawość do zjawisk przyrody, które zachodzą w otaczającym nas świecie i czasami nie dostrzegamy ich gołym okiem. Dzięki tej publikacji odkryjemy mnóstwo tajemnic świata natury.

 

Zapraszamy do placówek Biblioteki.