GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

KRYMINALNA BITWA POKOLEŃ

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. Grodziska Biblioteka Publiczna realizowała projekt p t. Kryminalna Bitwa Pokoleń, w ramach programu MKiDN “Partnerstwo dla książki”.

 

Był to cykl wydarzeń kulturalno – czytelniczych dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 8.000 tys. zł, zorganizowany przy współpracy z lokalnymi partnerami, pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

We wrześniu odbyły się spotkania z: Krzysztofem Koziołkiem, autorem powieści kryminalnych zatytułowane ” Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli przepis na kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasem topograficzny” oraz z Olgą Rudnicką, jedną z najbardziej cenionych obecnie autorek powieści kryminalnych. W czwartek 5 października odbył się Turniej Detektywistyczny, który przeprowadził Dariusz Rokosz, a porad w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek udzielał Bronisław Cieślak znany jako por. Borewicz z serialu “07 zgłoś się” i detektyw Malanowski z serialu “Malanowski i partnerzy”. W październiku odbyło się spotkanie z Piotrem Bojarskim dziennikarzem i reporterem, autorem znanych powieści kryminalnych m in. “Arcymistrz”, “Biegacz”, “Juni”, “Ściema”, a w listopadzie i grudniu spotkania z autorami powieści kryminalnych: Robertem Ziółkowskim, Ryszardem Ćwirlejem, a także spotkanie z technikami kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji zatytułowane ” Fikcja a rzeczywistość”.