INAUGURACJA XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

W poniedziałek, 30 maja, punktualnie o godzinie 11.00 na grodziskim Starym Rynku odbyła się inauguracja XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w Tym roku przebiega pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”, na którą zaprosiła Grodziska Biblioteka Publiczna oraz Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Tradycyjnie rozpoczęto „Lokomotywą” Juliana Tuwima, którą odczytali: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Marek Adamski dyrektor Grodziskiej Biblioteki Publicznej, Alicja Andrys dyrektor Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały oraz Judyta Sternal i Sylwia Owsiana pracownicy biblioteki i koordynatorki akcji. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły też w „Klimatycznej zabawie z Julkiem Tuwimem”