GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

     25 marca, obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society).  J.R.R. Tolkien pracował nad “Władcą Pierścieni” kilkanaście lat. Jego postacie posługiwały się stworzonymi przez niego językami. Pisarz niejednokrotnie inspirował się mitologią nordycką.

 

Z tej okazji serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie „DZIEŃ Z TOLKIENEM” w Grodziskiej Bibliotece Publicznej!

 

     W godzinach porannych odbędą się spotkania dla grup szkolnych. Od godziny 14:00 zapraszamy do odwiedzenia czytelni biblioteki gdzie prezentowane będą ręcznie wykonane makiety i figurki ze świata Śródziemia. Będzie okazja by porozmawiać z naszymi gośćmi, którymi będą: 

Adam „Daron” Dąbrowski – wielbiciel twórczości Tolkiena i szeroko pojętej fantastyki. Własnoręcznie tworzy makiety ze świata Śródziemia oraz maluje figurki. Należy również do stowarzyszenia post-apo „Alkochemicy”,

Adam Kończak –  cosplayer, znany pod pseudonimem „KoniuCraft”. Fan Tolkiena i fantastyki. Hobbystycznie zajmuje się metaloplastyką oraz rękodziełem z metalu. Własnoręcznie wykonuje swoje stroje – właśnie z metalu oraz innych materiałów. 

 

O godzinie 16:00 zapraszamy na prelekcję na temat twórczości Tolkiena i podstawowych zagadnień ze świata Śródziemia.