GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

   W piątek, 8 maja, obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek inaugurujący zarazem XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”

 

Uroczystość z udziałem bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu, bibliotekarzy szkolnych, dyrektorów grodziskich szkół średnich i podstawowych oraz dyrektorów i pracowników instytucji  kultury  było wspaniałą okazją do złożenia życzeń i podziękowań za ich wkład w popularyzację czytelnictwa, upowszechnianie wiedzy oraz organizowanie wielu wydarzeń kulturalnych.

 

Serdeczne życzenia wszystkim bibliotekarzom złożyli Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz Wicestarosta Powiatu Grodziskiego Sławomir Górny.

W słowach skierowanych do bibliotekarzy zwrócili uwagę na rolę jaką w społeczeństwie stanowi grupa zawodowa bibliotekarzy. Podkreślili znaczenie bibliotek w życiu kulturalnym oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia twórczej pasji w upowszechnianiu wiedzy i promowaniu kultury słowa.

 

Życzenia pomyślności, nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu jeszcze pomysłów w promowaniu czytelnictwa złożyli także dyrektorzy grodziskich szkół i instytucji kultury.

 

W części artystycznej spotkania, zgromadzeni goście wysłuchali wspaniałego koncertu Eweliny Rajchel & Piotra Kałużnego, którzy zaprezentowała najpiękniejsze polskie standardy jazzowe. 

 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa i życzenia,  które podczas tej uroczystości padły pod naszym adresem.