GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

     W środę, 8 maja, w Sali CK Rondo  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.    Spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych Powiatu Grodziskiego oraz bibliotekarzy szkolnych było wspaniałą okazją do złożenia życzeń i podziękowań za ich wkład w popularyzację czytelnictwa, upowszechnianie wiedzy oraz organizowanie wielu wydarzeń kulturalnych.

 

    Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz Wicestarosta Powiatu Grodziskiego Sławomir Górny w słowach skierowanych do bibliotekarzy zwrócili uwagę na wielką rolę jaką w społeczeństwie stanowi grupa zawodowa bibliotekarzy – strażników wiedzy, skarbników literatury i przewodników po świecie książki. Podkreślili znaczenie bibliotek w życiu kulturalnym oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia twórczej pasji w upowszechnianiu wiedzy i promowaniu kultury słowa.

 

    Życzenia pomyślności, nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu jeszcze pomysłów w promowaniu czytelnictwa złożyli także dyrektorzy grodziskich szkół, przedszkoli i instytucji kultury.

 

      W części artystycznej spotkania, zgromadzeni goście obejrzeli spektakl pt. „Nic dwa razy…” w wykonaniu Grupy Teatralnej Arlekin prowadzonej przez Hannę Mańkowską. Dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości. Gratulujemy też młodzieży ogromnego talentu i wspaniałej interpretacji utworów Wisławy Szymborskiej.

 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa i życzenia,  które podczas tej uroczystości padły pod naszym adresem.