GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

“DETEKTYW MOCK NA TROPIE…” – SPOTKANIE Z MARKIEM KRAJEWSKIM

    Fanów powieści kryminalnych zapraszamy na spotkanie z Markiem Krajewskim –autorem bestsellerowych cykli powieści o Jarosławie Paterze, Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, które odbędzie się w czwartek, 27 października o godz. 17.00 w czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 12.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pn. „Literackie Klimaty Lwowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny i specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego. Od 1992 roku pracował jako asystent w Instytucie Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.  Od 2007 roku zawodowo trudni się pisarstwem. Jest autorem bestsellerowych cykli powieści kryminalnych o Jarosławie Paterze, Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w kilkunastu krajach.

Jego książki oprócz wątków kryminalnych, sporej dawki grozy, intryg, bohaterów o niejednoznacznej osobowości, opisują także  obrazy z życia różnych grup społecznych przedwojennej Polski i hitlerowskich Niemiec oraz autentyczne postacie i ich losy.

Za swą literacką twórczość, cenioną w kraju i za granicą otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Jest laureatem Paszportu „Polityki”, Nagrody Księgarzy „Witryna” i Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał też tytuł Ambasadora Wrocławia. Ponadto 21 października 2015 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zaledwie rok później zdobył niemiecką Nagrodę im. Georga Dehio (Georg-Dehio-Buchpreis). W roku 2019 został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.