GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

BŁYSKOTLIWY MALUCH – ZAJĘCIA DLA DZIECI

    W październiku rozpoczęliśmy nasze cykliczne zajęcia dla najmłodszych dzieci pn. „Błyskotliwy Maluch”.

Celem zajęć jest zainteresowanie dzieci książką i słowem drukowanym a w konsekwencji  rozbudzenie ich zainteresowań czytelniczych. Maluchy biorą udział w zabawach integracyjnych, ucząc się funkcjonowania w grupie, wspierają rozwój ruchowy poprzez wspólne tańce, czy też poprzez różne zabawy plastyczne i sensoryczne ćwiczą swoje zdolności manualne. Dzieci w interesujący sposób poznają bibliotekę, jako miejsce przyjazne i bezpieczne, które pozwala poczuć się jak w domu.

 

Na ostatnich zajęciach dzieci zapoznały się z masą solną. Ulepienie z masy własnego jeżyka było dla dla nich niewątpliwie ciekawym zadaniem. Błyskotliwe Maluchy musiały najpierw nadać jeżykowi kształt kuleczki, następnie uformować mu nosek i oczka, a także ostrożnie powkładać w jego grzbiet „kolce”.

Wykonanie jeżyka wymagało od każdego dużego zaangażowania, ale jedno jest pewne – wszyscy świetnie bawili się podczas tej twórczej pracy, zarówno dzieci jak i rodzice.

 

Zajęcia Błyskotliwego Malucha odbywają się w środy w Oddziale dla dzieci i młodzieży przy ul. Kolejowej 12. Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca. Więcej informacji pod nr tel. 612271288