GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

BIBLIOWAKACJE

      Nasze Bibliowakacje w pełni! W Filii Grodziskiej Biblioteki Publicznej, na os. Wojska Polskiego odbyły się już pierwsze zajęcia dla najmłodszych z naszej oferty! 27 czerwca odbyły się plenerowe zajęcia pt. „Wakacyjne podróże, małe i duże”, w których uczestniczyła grupa dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały, oraz dzieci zamieszkujących osiedle. Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Lokomotywa” Juliana Tuwima, która to lokomotywa zabrała ich w podróż dookoła świata. Dzieci odwiedziły m.in. Europę, gdzie pograły w warcaby, Azję, w której przygotowały duszki zapewniające dobrą pogodę czy Afrykę gdzie zadaniem ich było nakarmienie wesołej małpki piłeczkami. Każdemu kontynentowi towarzyszył ciekawy wiersz.

      W dniach 29 czerwca oraz 1 lipca odbyły  się sesje RPG dla najmłodszych pt. „Mistrz Baśni”. Młodzi bohaterowi uratowali królestwo przed kamieniożernymi goblinami oraz rozwiązali problem smoczej korespondencji.

To nie koniec atrakcji w Filii, zapraszamy również na Wakacyjne spotkanie Klubu Mangi oraz popołudnia z teatrzykiem Kamishibai.