GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

BAJKOLANDIA

      W sobotę, 4 listopada zaprosiliśmy grodziskich czytelników do BAJKOLANDII – corocznego wydarzenia czytelniczego organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Na przybywających czekał między innymi bajkowy kącik plastyczny, kolorowe zwierzaki z balonów i kącik z malowaniem twarzy. Spore zainteresowanie wzbudził kiermasz, na którym za symboliczne 1zł można było nabyć książki dla dzieci, poradniki, kryminały, książki historyczne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a chętnych do zakupów nie brakowało. Na tę okoliczność przygotowano kilkaset książek wycofanych z obiegu bibliotecznego oraz otrzymanych w darze od czytelników.

    O godz. 16.00 rozpoczął się spektakl teatralny pod tytułem “Zielony Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Kultureska. Barwne stroje i scenografia, piosenki śpiewane przez aktorów na żywo, a także wyjątkowe efekty świetlne zachwyciły wszystkich zgromadzonych na sali. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej i w zabawny sposób przypomniało dzieciom jak ważny jest szacunek wobec otaczającej nas przyrody, a także przypomniało, jak powinniśmy o nią dbać.

 

Impreza odbyła się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. “Książka na planie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.