GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z ALKIEM ROGOZIŃSKIM

     Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Książka na planie”. Naszym i Państwa gościem będzie ALEK ROGOZIŃSKI – autor kilkudziesięciu powieści kryminalnych i obyczajowych.

 

Wtorek, 14 listopada, godz. 17.00 Czytelnia Biblioteki przy ul. Kolejowej 12

 

Rezerwacja miejsc i odbiór bezpłatnych biletów wstępu na spotkanie do 13 listopada w wypożyczalni.

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu pt. „Książka na planie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

ALEK ROGOZIŃSKI

– twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.
Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną “Ukochany z piekła rodem”, która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. Jednak prawdziwą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna “Jak Cię zabić, kochanie?”, nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 roku w plebiscycie “Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)”. Rok później podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”. Trzy jego książki – „Lustereczko, powiedz przecie”, „Zbrodnia w wielkim mieście” i “Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” – zdobyły pierwsze miejsce w plebiscycie internetowym „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. W 2019 roku jego powieść “Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji teatralnej. Nakład napisanych przez niego powieści przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy. Marzeniem Alka jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…(opis: https://lubimyczytac.pl/autor/109812/alek-rogozinski)