GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

LEGIMI – ZAPRASZAMY PO BEZPŁATNE KODY

Drodzy Czytelnicy !

 

   Z przyjemnością informujemy, że Grodziska Biblioteka Publiczna dołączyła do bibliotek, które oferują swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do internetowej wypożyczalni LEGIMI. Biblioteka oferuje darmowe kody do wypożyczalni e-booków i audiobooków. Wydawanie kodów już od piątku, 8 września 2023 r.

Dostęp jest realizowany przez Grodziską Bibliotekę Publiczną w ramach Konsorcjum Bibliotek Województwa Wielkopolskiego..

 

LEGIMI to serwis ebooków oraz audiobooków z opcją synchrobooków oferujący bogaty wybór beletrystyki (ponad sto tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych, w tym na czytnikach Kindle, PocketBook, InkBook, Onyx.

 

Jak zacząć?

Krok 1 Odbierz kod w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Kolejowej 12

Krok 2 Dokonaj rejestracji.  W tym celu wejdź na stronę https://www.legimi.pl/wbppoznan/  i zarejestruj się w serwisie.

Krok 3 Wypożycz książkę  i czytaj, kiedy tylko masz ochotę!

 

Wydawanie kodów czytelnikom:

1. Kody wydawane będą czytelnikom w pierwszych dniach roboczych danego miesiąca.

2. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik otrzymał go w bibliotece – inaczej kod wygasa, np. kod wydany we wrześniu 2023 r. powinien być aktywowany przez czytelnika do 30 września  br.

3. Aktywowany na stronie  https://www.legimi.pl/wbppoznan/  kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu , np. kod aktywowany przez czytelnika 8 września jest ważny do 8 października 2023 r. i w tym czasie czytelnik może korzystać z e-booków i audiobooków.

4. Po miesiącu korzystania czytelnik może zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc.

5. Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu do serwisu, otrzymanego w bibliotece, innym osobom.

6. Kody wydawane są czytelnikom, podczas osobistej wizyty tylko w Bibliotece Głównej przy ul. Kolejowej 12 w godzinach otwarcia.

7. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach,

8. Jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod.