GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

W ŚWIECIE FANTASY – ELF LESISTY

     W piątek, 16 czerwca odbędą się warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży z poszukiwania inspiracji w procesie tworzenia kostiumu oraz z projektowania przestrzennego. Założeniem warsztatów jest przybliżenie zawodu projektanta kostiumu teatralnego od inspiracji do realizacji, rozbudzenie zdolności kreatywnych poprzez ćwiczenia w trakcie spotkania, praca na papierze, tkaninie oraz tworzywach niestandardowych.

Warsztaty przeprowadzi Idalia Mantas – artystka plastyk i projektantka mody.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. „Książka na planie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,  odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

Idalia Mantas

Technik technologii odzieży, artystka plastyk i projektant mody. Ukończyła Technikum Odzieżowe w Poznaniu, Krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Akademię Sztuk Wizualnych. Trzy krotnie brała udział w Art & Fashion Festiwal. Odbyła liczne staże w celu doskonalenia umiejętności min. w dziale mody ELLE oraz staż u Anny Kuczyńskiej. Przez 6 lat projektowała dla salonu sukien ślubnych. Zrealizowała kostiumy min. dla Festiwalu AleKino, do wideoklipu Krzysztofa Zalewskiego, dla Empiku oraz grup artystyczno tanecznych. Od 8 lat tworzy kostiumy do spektakli  Teatru Usta Usta Republika. Fascynuje się konstrukcją damską i tworzy ją z przeświadczeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. W swoich projektach inspiruję się baśniami i bajkami. Uwielbia intensywne kolory i niespotykane faktury. W wolnych chwilach przerabia buty i ubrania dając im nowe ‚życie’. Jej pasją jest poszukiwanie nowych rozwiązań i form w projektowaniu ubioru i dodatków.