GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

TYDZIEŃ BIBLIOTEK Z PRZEDSZKOLAKAMI

     W ramach obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu,  Grodziską Bibliotekę Publiczną  odwiedzały grupy dzieci z grodziskich przedszkoli.

     Była to dla nich okazja do zwiedzenia bibliotecznych zakamarków i poznania książkowej krainy. Przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Miały także okazję obejrzeć spektakl teatrzyku Kamishibai, na podstawie książki z cyklu Przygody Fenka: Biblioteka oraz własnoręcznie przygotować japońskie duszki, zapewniające dobrą pogodę, tzw. Teru Teru Bozu.

    Wysłuchały także opowiadania o żółwiu Franklinie. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki wydane w formatach przestrzennych, pop-up i interaktywne.

 

Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci złożyły obietnicę , że niedługo wrócą do biblioteki, co dla nas jako bibliotekarzy jest bardzo ważne i potwierdza celowość działań naszej pracy.