GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

       23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Książki towarzyszą nam od stuleci. Znajdziemy w nich rozrywkę, przyjaciół, informacje z najróżniejszych dziedzin wiedzy, także wiedzy o samej książce.

Na niezwykłą przygodę z książką zaprosiły najmłodszych czytelników bibliotekarki z Filii na Osiedlu Wojska Polskiego. Wraz z Klarą – bohaterką książki „Jak to działa? Książki.” Nikoli Kucharskiej, poznaliśmy historię książek od najdawniejszych czasów, kiedy informacje zapisywano na kościach lub za pomocą supełków na sznurkach, na zwojach papirusu poprzez wynalazek druku, który zrewolucjonizował proces tworzenia dzieł literackich, aż do współcześnie nam znanych książek.

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały unikatową pozycję z 1892r. Równie ciekawe były dla nich książki harmonijki, książki rozkładane czy też z okienkami. Nie zabrakło również informacji o procesie tworzenia książek – od autora do wydawnictwa i finalnie pozycji w księgarni.
W spotkaniach wzięły udział dzieci z Przedszkola Bobo Wiercipięta i osiedlowej Filii Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały.